Aktivity a volný čas

Hotel leží na velmi atraktivním místě, které lze označit jako ideální výchozí bod k mnoha turistickým a cyklistickým trasám do blízkého i dalekého okolí Lipna. Výlety i kratší procházky se dají podnikat bez omezení na české i rakouské straně. Jedním z nejslavnějších míst přímo nad Přední Výtoní je kostel na Sv.Tomáši (4 km) a legendární šumavský hrad Vítkův kámen s kamennou věží upravenou na rozhlednu. Hraniční přechod do Rakouska Guglwald je po silnici vzdálen pouhých 5 km!

Pláž a kostel v Přední VýtoniPláž a kostel v Přední Výtoni

Turistika má mnoho podob a každý si ji užívá jak nejlépe umí. A právě na Lipně mohou všichni naplno provozovat svojí oblíbenou odpočinkovou zábavu. Možná máte rádi "inlajnové brusle"? Není problém, vezměte je s sebou! Přímo před hotelem se nachází jedna z nejkrásnějších tras pro inline bruslení v ČR - Jezerní stezka. Zdejší pobyt mají v oblibě především milovníci cyklistiky. Právě z Přední Výtoně lze vyrazit mnoha směry a trasy uspokojí i ty nejnáročnější „bajkery“. Menší i větší skupiny cyklistů si užívají zdejší rozmanitý terén. A je opravdu kam jezdit. Majitelé hotelu jsou sami aktivními vyznavači cyklistiky a rádi Vám poradí, které cíle byste si případně neměli nechat ujít. Vaše kola budou bezpečně uzamčena v hotelové garáži!

Přední Výtoň a celé Lipno je ráj pro cyklistyPřední Výtoň a celé Lipno je ráj pro cyklisty

Také autem se dá navštívit mnoho krásných míst, např. Rožmberk nad Vltavou (23 km), Český Krumlov (32 km) nebo na rakouské straně malebné městečko Bad Leonfelden (15 km) či krásné město na Dunaji – Linec (jen 35 km!) Na Lipně můžete provozovat turistiku všeho druhu. O tom, že jsou návštěvníci na Barborce spokojení, svědčí fakt, že se od zahájení provozu velká skupina klientů pravidelně vrací. Možná i vy máte teď chuť užít si pobyt u Lipna. Stačí jediné, kontaktujte nás a přijeďte aktivně odpočívat do hotelu Barborka! 

Tipy na výlety v okolí hotelu:

A co v zimě? Lyžování, bruslení i běžky si užijete dosyta.

Hotel Barborka je pro hosty a návštěvníky atraktivní i v zimní sezoně. Ta bývá na Lipně velmi poetická. Milovníci zimních sportů, radovánek ale i pěších výletů tady i v tomto období najdou aktivní odpočinek a svůj bílý sněhový ráj. Vyznavači sjezdového lyžování a běžeckých tratí mohou navštívit 3 skiareály vzdálené kousek od hotelu - Skiareál Lipno (vzdálený 7 km), Sternstein (12 km) a Hochficht (26 km). Na vaše děti tam čeká profesionální lyžařská škola ve Foxparku.

Přední Výtoň je i v zimě kouzelnáPřední Výtoň je i v zimě kouzelná

Doslova světovou atrakcí je přírodní bruslařská dráha mezi Lipnem a Frymburkem s odbočkou do Přední Výtoně. Délka 9,5 km a šířka 5 m nepotřebují komentář. Právě v restauraci hotelu Barborka se bruslaři pravidelně občerstvují při svém ojedinělém sportování. Takže nezapomeňte, brusle s sebou.

Unikátní bruslařská dráha na LipněUnikátní bruslařská dráha na Lipně

Hodnocení a reference

Co říkají naši hosté?

“Náš pobyt byl naprosto perfektní. Hledali jsme místo, které je blízko k Rakouskému Hochfichtu, kam jsme jezdili lyžovat a vybrali jsme dobře. Krásná lokalita na hezké procházky, klídek u Lipenské přehrady. Pokoje hezké, čisté a útulné. “

Jana P., recenze Google

“Ideální hotel na cyklovyjížďky na Šumavě. Pěkné, čisté a nově vybavené apartmány a pokoje, nemám moc co vytknout. Prostě na víkend je to super, za mě doporučuji.“

JayVie, Beroun, recenze Tripadvisor

“Pobyt v hotelu Barborku byl moc fajn. Solidní cena ubytování, výborné a bohaté snídaně, velmi milý personál. Oceňuji zejména možnost jednolůžkového pokoje.“

Jaroslav H., recenze Google

“Moc se nám tu líbilo. V červenci se sem vracíme na prodloužený víkend.“

Šárka F., recenze Google

Kde nás najdete?

Poloha hotelu Barborka

Hotel Barborka se nachází v obci Přední Výtoň na Lipně. Nejbližší pláž je od hotelu vzdálena 213 metrů, cyklostezka kolem Lipna je přímo před hotelem.

Hotel Barborka

382 73, Přední Výtoň 32

+420 602 186 922